Ślub na Porto Santo...

Porto Santo to mała, klimatyczna, portugalska wysepka należąca do archipelagu Madera na Oceanie Atlantyckim. Lazur wody oraz piękne, złociste, lub ukryte między skałami plaże czynią wyspę wspaniały miejscem na zagraniczny ślub na plaży.

Ślub na Porto Santo - Oferta i Ceny

W przeciwieństwie do wyspy Madera – gdzie organizujemy śluby cywilne, kościelne, konkordatowe oraz inne uroczystości, nasza oferta dla wyspy Porto zawiera wyłącznie śluby na plaży.  Zobacz także: Śluby na Maderze

Dekoracje na ślub na plaży

Dzięki naszej współpracy z najlepszą na wyspie dekoratorką jesteśmy w stanie zaoferować parom możliwość dodania różnorodnych dekoracji na plaży – od prostych dekoracji z płatków róż lub lampionów na piasku, do łuków o różnych kształtach. Jedną z naszych ulubionych jest jej dekoracja w stylu boho – zobacz galerię: Ślub na plaży w stylu boho.

W przypadku fotografa, kamerzysty, fryzjera, muzyków i innych dostawców, para będzie mogła wybierać między lokalnymi dostawcami oraz dostawcami dopływającymi z Madery. 

Wyślijcie zapytanie już dziś, a powiemy Wam więcej odnośnie oferty dodatkowych usług ślubnych. 

Miejsca na ślub na Porto Santo

Śluby cywilne na Porto Santo mogą odbyć się nie tylko w budynku USC. Pary mają wspaniałą możliwość pobrania się na jednej z pięknych, piaszczystych plaż… 

A może ślub w willi lub nietypowym plenerze nad klifem?

Sprawdź naszą ofertę ślubów na Maderze

po polsku lub angielsku

Spośród tylu miejsc na ślub na plaży za granicą – dlaczego akurat Porto Santo?

Portugalia to kraj z przyjaznymi ślubnym gościom formalnościami, co czyni ślub na plaży w Portugalii relatywnie łatwym do zorganizowania zadaniem. Plaże Porto Santo są piękne niczym plaże Algarve, jednak nie są aż tak oblegane jak one. 

Oto kilka z wielu powodów, dla których warto wybrać ślub na Porto Santo.

Formalności

Portugalia zezwala na udzielenie ślubów osobom, które nie są jej obywatelami lub rezydentami, nie musicie więc mieszkać na Porto Santo by pobrać się na jej plaży. Ślub zawarty na Porto Santo będzie uznany w Polsce (wyjątkiem są śluby jednopłciowe).

Dekoracje

Nasza dekoratorka jest stanie przygotować na plaży w Porto Santo różnego rodzaju dekoracje - od małych lampionów i stolików do wysokich altanek o różnym kształcie.

Mniej oblegane plaże

Pobrać się możecie na jasnej, piaszczystej plaży, lub na nieco mniejszych i mniej uczęszczanych plażach wśród ciemniejszych skał. Pomożemy Wam wybrać miejsce na ślub na plaży, które byłoby najbardziej odpowiednie.

Niezapomniane sesje zdjęciowe

Jeśli zależy Wam na sesjach zdjęciowych od najlepszych fotografów - na sąsiedniej Maderze dostępnych jest wielu dobrych, często nagradzanych ślubnych fotografów, którzy przypłyną dla Was na Porto Santo, lub spotkają się z Wami na Maderze.

Odkryj piękno Madery i Porto Santo z naszym blogiem turystyczno-ślubnym...

na którym znajdziecie wiele informacji na temat atrakcji, szlaków pieszych, aktywnych wycieczek, hoteli, mało znanych miejsc, plaż, wydarzeń oraz ślubów i sesji zdjęciowych na obu wyspach

Jakie są kroki w organizacji ślubu cywilnego (po polsku) na Porto Santo?

Oto jak zorganizować ślub cywilny na plaży Porto Santo z naszą pomocą: 

Zapytanie i wybór daty

Wyślijcie zapytanie przez nasz formularz. Sprawdzimy dostępność, uzgodnimy datę, odpowiemy na Wasze pytania oraz prześlemy Wam bardzo szczegółową ofertę miejsc i dodatkowych usług.

→ Jeśli zależy Wam na dacie, warto podpisać umowę i zarezerwować termin już na tym etapie.

Wybór miejsca na ślub

Większość par zaczyna proces planowania od wyboru miejsca na ślub oraz obiad/poczęstunek/wesele. By ułatwić Wam wybór miejsca, prześlemy Wam bogate w informacje i zdjęcia interaktywne prezentacje.

Sprawdzimy dostępność wybranego miejsca na obiad/poczęstunek/wesele i przedstawimy dokładną wycenę. Jeśli ją zaakceptujecie, będziemy gotowi by podpisać umowę. 

Usługi dodatkowe oraz formalości

Potem wybierzecie, a my wycenimy i zarezerwujemy wszelakie wybrane przez Was usługi dodatkowe (obiad, przyjęcie, fotograf, fryzjer, dekoracje na plaży, etc.).

Jeśli do ślubu pozostało mniej niż 6 miesięcy, będziecie też mogli zacząć kompletować dokumenty. Prześlecie nam skany dokumentów e-mailowo, a konsultantka zweryfikuje ich poprawność w lokalnym USC. (Oryginały dokumentów należy przywieźć ze sobą).

Już na miejscu...

Przylećcie na Porto Santo przynajmniej 2 dni robocze przed dniem planowanego ślubu, byście mogli razem z konsultantką wykonać jedną obowiązkową wizytę przedślubną w lokalnym USC. 

Po ceremonii bardzo zachęcamy do wykonania poślubnej sesji zdjęciowej na plaży lub w innych krajobrazach wyspy.

Akt ślubu..

Akt ślubu jest zwykle gotowy następnego dnia. Jeśli wciąż będziecie na Porto Santo, przekażemy go Wam osobiście, jeśli nie – wyślemy na Wasz adres zamieszkania.

Po powrocie do kraju zanieście akt ślubu do lokalnego USC, by zalegalizować Wasz ślub.

Gratulacje!

Inspiracja: Galeria z pięknego ślubu boho na plaży oraz w plenerach Porto Santo

Miał być ślub w Grecji, ale zamiast niego odbył się ślub w Portugalii. Boho ślub na plaży na Porto Santo (Archipelag Madera)
Zdjecia: Fotostudio Zandvoort

Zagraniczny ślub w stylu boho na plaży Porto Santo

W planach był ślub w Grecji, ale ostatecznie wypowiedzieli sobie TAK! na pięknej, cichej plaży na Porto Santo w Portugalii. Czytaj więcej...

Ślub na Porto Santo - Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie organizacji ślubu na plaży Porto Santo w Portugalii 

TAK, w przeciwieństwie do wielu innych krajów, na Porto Santo dozwolone są śluby par, które nie są obywatelami lub rezydentami Portugalii. Nie musicie więc mieszkać na Porto Santo, by zorganizować tam ślub.

Tak, śluby homoseksualne są możliwe w Portugalii, a więc i na Porto Santo od roku 2010.

Jak najbardziej! Porto Santo to idealne miejsce na ślub z obcokrajowcem za granicą. Jedna z naszych konsultantek mówi biegle w kilku językach obcych, w tym po angielsku, niemiecku, i portugalsku. Z wielką przyjemnością pomoże ona Wam zorganizować ślub w tych językach, niezależnie od kraju. Ślub z obcokrajowcem spoza EU także jest możliwy na Porto Santo. 

Możecie, ale nie musicie. Świadkowie nie są wymagani podczas ślubu cywilnego, co sprawia, że Porto Santo to dobre miejsce na typowy “beach elopement” – zagraniczny ślub na plaży tylko we dwoje. 

Nasze konsultantki są w stanie przyjąć zlecenia na ślub na plaży po polsku, angielsku, portugalsku lub niemiecku. 

W przypadku innych języków możemy sprawdzić dostępność dodatkowych tłumaczy na Maderze (koszt dodatkowy).

Jeśli chodzi o wolny termin konsultantki, warto podpisać umowę jak najprędzej. Jeśli zaś chodzi o formalności, należy pamiętać, że dokumenty wydane przez polski USC mają ważność 6 miesięcy, dlatego nie należy się o nie ubiegać wcześniej niż 6 miesięcy przed planowaną datą.

Samolotem lub czarterem z kontynentu, lotem regionalnym z Madery lub promem. 

Zobacz: Prom na Porto Santo

Tak, na Porto Santo można także pobrać się na jednym z pięknych punktów widokowych, lub na terenie klubu golfowego.

Możecie, ale nie musicie. Na Porto Santo dostępnych jest dwóch lokalnych fotografów, a w razie gdyby parze zależało na cenionych fotografie z mocnym portfolio, proponujemy kontrakt z jednym ze znanych i utalentowanych fotografów mieszkających na Maderze. 

Ceny sesji zdjęciowych na Porto Santo nie są wygórowane, wiec w wielu przypadkach wynajęcie fotografa spoza archipelagu nie będzie opłacalne.

Nie, w tym momencie nie ma polskiego księdza ani na Maderze, ani na Porto Santo.

Jeśli interesuje Was ślub kościelny lub konkordatowy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą: Ślub kościelny i konkordatowy na Maderze

Niestety nie. Na plaży (oraz ogólnie w plenerze) możliwe są tylko śluby cywilne. Śluby konkordatowe i kościelne na Porto Santo muszą odbyć się w budynku kościoła lub kaplicy.

Nie martw się, Portugalia to bardzo przyjazne ślubnym gościom miejsce, z relatywnie łatwymi wymaganiami formalnymi. To my będziemy odpowiedzialni za wszystkie formalności po stronie portugalskiej. 

Damy wam jasne wskazówki i przeprowadzimy przez proces zbierania wymaganych dokumentów oraz sprawdzimy ich poprawność w lokalnym USC. Dowiemy się i wskażemy, czy w Waszym wypadku wymagane będzie poświadczenie Apostille (w większości przypadków nie jest ono wymagane).

Podamy Wam kontakt do rzetelnych tłumaczy lub wskażemy, na co wybrani przez Was tłumacze powinni zwrócić uwagę, by tłumaczenie zostało zaakceptowane przez lokalne władze. 

Oficjalny formularz to najwygodniejszy sposób. Daje on nam dobry wgląd w sytuację i wymagania pary oraz pozwoli przekazać zapytanie do odpowiedniej konsultantki. Im więcej informacji przekażecie nam w zapytaniu, tym bardziej rzeczowo będziemy mogli odpowiedzieć.

Skontaktuj się z nami

Przepraszamy. W tej chwili nie przyjmujemy nowych zapytań.
Przepraszamy. Nie przyjmujemy już nowych zapytań na sezon 2024. Zapisy na rok 2025 rozpoczną się wkrótce.