Jak zaplanować wyjazd na Maderę?

Wyjazd ślubny czy też nie, oto kilka wskazówek na to jak zaplanować wakacje na Maderze.

Kiedy lecieć na Maderę - Festiwal Kwiatów 2021

Kiedy lecieć na Maderę?

Klimat Madery jest bardzo przyjazny przez cały rok. Madera jest jednak górzystą wyspą, z wieloma mikroklimatami i dużymi różnicami temperatur.

Najlepsze warunki pogodowe są na południu, w rejonach do 200 metrów nad poziomem morza, które określa się też “pasem bananowym”. Dlatego też większość hoteli (także ślubnych) na wyspie zlokalizowanych jest na południowym wybrzeżu. 

Najcieplejsze miesiące z najniższymi opadami to okres od czerwca do września. Bardzo ładną porą jest też zwykle wczesna jesień. Zimą temperatury w Funchal utrzymują się na poziomie około 20 stopni. 

Madera to także wyspa, na której odbywa się wiele festiwali, takich jak Święto KwiatówFestiwal Wina, Festiwal Atlantycki, bądź spektakularne pokazy fajerwerków w Sylwestra. Jedni przylatują specjalnie na nie, a inni, nie lubiąc tłumów oraz wyższych cen, oraz starają się je ominąć. Planując pobyt, warto więc wziąć pod uwagę oficjalny Kalendarz większych wydarzeń.

Jak dostać się na Maderę?​

Najłatwiejszym sposobem na dostanie się na Maderę są bezpośrednie wakacyjne loty czarterowe z różnych lotnisk w Polsce lub Niemczech, często sprzedawane w atrakcyjnych pakietach razem z hotelami.

Można też szukać połączeń z przesiadką w Lizbonie, na przykład liniami TAP oraz EasyJet, lub łącząc je z lotem tanimi liniami. Niestety, w tym momencie nie ma możliwości dostania się na Maderę autem – brak jest bowiem promowego połączenia pasażerskiego z MaderąPomiędzy Maderą a Porto Santo natomiast istnieje zarówno połączenie lotnicze, jak i promowe. 

Lotnisko na Maderze

Jak wybrać miejsce pobytu?

Największe miasto Madery, w którego rejonie skoncentrowana jest większość hoteli, to Funchal. Południe wyspy, a zwłaszcza południowy wschód jest najgęściej zaludnione, infrastruktura oraz komunikacja autobusowa są tu najbardziej rozwinięte. Jeśli preferujecie luksusowe i nowoczesne hotele z pięknymi basenami, znajdziecie je głównie w zachodnim Funchal, a zwłaszcza przy ulicy Estrada Monumental.

Jeśli liczycie na spokojne wakacje bez tłumów turystów, luksusów a zamiast nich naturę i ciszę, najlepiej będzie ominąć okolice Funchal i wybrać hotel położony na północnym wybrzeżu. Oczywiście są też miejsca, w których da się połączyć względny spokój z komfortem nowoczesnego, dobrego hotelu (Caniço, Calheta).

Na Maderze nie musicie zatrzymywać się w hotelach. Oferta willi i kwater wakacyjnych (Booking/Airbnb) jest bardzo rozwinięta. W przypadku większych grup dobrą i opłacalną opcją może być prywatna willa z basenem na 6+ osób. Prosimy o kontakt, jeśli potrzebowalibyście pomocy z wynajęciem najlepszej dla was willi. 

Nie da się jednak ukryć, że ceny pakietów lot + hotel w ofercie polskich biur podróży są często bardzo atrakcyjne. Poniżej przedstawiliśmy Wam selekcję najlepszych ofert:

Madera Last Minute - Najlepsze oferty Last Minute:​

Sprawdź całą ofertę ​

Ciekawi cię cała oferta zorganizowanych wczasów z bezpośrednim lotem z Polski? Znajdź najlepsze oferty:

Niektóre z oferowanych hoteli to także polecane hotele ślubne, z którymi współpracujemy. Jeśli chcielibyście pobrać się w tym samym hotelu, który znaleźliście w ofercie wczasów z Polski, dajcie nam znać.

Jak wybrać najlepsze atrakacje na Maderze?

Madera jest przebogata w piękne miejsca i atrakcje, a każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Zapraszamy na nasz blog turystyczny, a nim polskojęzyczne przewodniki po wyspie:

Wczasy na Maderze -przewodnik

Na jak długo lecieć?

Madery nie da się odkryć w kilka dni. Jest tak bogata w atrakcje, piękne miejsca i szlaki, że tydzień to absolutne minimum. Wielu turystów powraca na Maderę wielokrotnie, by lepiej poznać jej trasy, ukryte miejsca i raz jeszcze zachwycić się jej krajobrazami. 

Tydzień pozwoli nam objechać wyspę dookoła, zahaczyć o najważniejsze punkty widokowe, odkryć lepiej Funchal oraz przejść przynajmniej jeden z jej pięknych szlaków.

Madera to także wyspa dla aktywnych, oferująca wiele wycieczek i niezapomnianych sportów na łonie natury. Warto też popłynąć promem na wyspę Porto Santo – przynajmniej na jeden dzień.

Jeśli jest to wyjazd ślubny, jeden dzień musi być zarezerwowany na ceremonię, a innego dnia- czas na przedślubne spotkanie w USC. Do tego dochodzą ewentualne spotkania z dostawcami ślubnymi. 

Przepraszamy. Nie przyjmujemy już nowych zapytań na sezon 2024. Zapisy na rok 2025 rozpoczną się wkrótce.
Przepraszamy. Nie przyjmujemy już nowych zapytań na sezon 2024. Zapisy na rok 2025 rozpoczną się wkrótce.