Jak zaplanować wyjazd na Maderę?

Wyjazd ślubny czy też nie, oto kilka wskazówek na to jak zaplanować wakacje na Maderze.

Kiedy lecieć na Maderę - Festiwal Kwiatów 2021

Kiedy lecieć na Maderę?

Klimat Madery jest bardzo przyjazny przez cały rok. Madera jest jednak górzystą wyspą, z wieloma mikroklimatami i dużymi różnicami temperatur.

Najlepsze warunki pogodowe są na południu, w rejonach do 200 metrów nad poziomem morza, które określa się też “pasem bananowym”. Dlatego też większość hoteli (także ślubnych) na wyspie zlokalizowanych jest na południowym wybrzeżu. 

Najcieplejsze miesiące z najniższymi opadami to okres od czerwca do września. Bardzo ładną porą jest też zwykle wczesna jesień. Zimą temperatury w Funchal utrzymują się na poziomie około 20 stopni. 

Madera to także wyspa, na której odbywa się wiele festiwali, takich jak Święto KwiatówFestiwal Wina, Festiwal Atlantycki, bądź spektakularne pokazy fajerwerków w Sylwestra. Jedni przylatują specjalnie na nie, a inni, nie lubiąc tłumów oraz wyższych cen, oraz starają się je ominąć. Planując pobyt, warto więc wziąć pod uwagę oficjalny Kalendarz większych wydarzeń.

Jak dostać się na Maderę?​

Najłatwiejszym sposobem na dostanie się na Maderę są bezpośrednie wakacyjne loty czarterowe z różnych lotnisk w Polsce lub Niemczech, często sprzedawane w atrakcyjnych pakietach razem z hotelami.

Można też szukać połączeń z przesiadką w Lizbonie, na przykład liniami TAP oraz EasyJet, lub łącząc je z lotem tanimi liniami. Niestety, w tym momencie nie ma możliwości dostania się na Maderę autem – brak jest bowiem promowego połączenia pasażerskiego z MaderąPomiędzy Maderą a Porto Santo natomiast istnieje zarówno połączenie lotnicze, jak i promowe. 

Lotnisko na Maderze

Jak wybrać miejsce pobytu?

Największe miasto Madery, w którego rejonie skoncentrowana jest większość hoteli, to Funchal. Południe wyspy, a zwłaszcza południowy wschód jest najgęściej zaludnione, infrastruktura oraz komunikacja autobusowa są tu najbardziej rozwinięte. Jeśli preferujecie luksusowe i nowoczesne hotele z pięknymi basenami, znajdziecie je głównie w zachodnim Funchal, a zwłaszcza przy ulicy Estrada Monumental.

Jeśli liczycie na spokojne wakacje bez tłumów turystów, luksusów a zamiast nich naturę i ciszę, najlepiej będzie ominąć okolice Funchal i wybrać hotel położony na północnym wybrzeżu. Oczywiście są też miejsca, w których da się połączyć względny spokój z komfortem nowoczesnego, dobrego hotelu (Caniço, Calheta).

Na Maderze nie musicie zatrzymywać się w hotelach. Oferta willi i kwater wakacyjnych (Booking/Airbnb) jest bardzo rozwinięta. W przypadku większych grup dobrą i opłacalną opcją może być prywatna willa z basenem na 6+ osób. Prosimy o kontakt, jeśli potrzebowalibyście pomocy z wynajęciem najlepszej dla was willi. 

Nie da się jednak ukryć, że ceny pakietów lot + hotel w ofercie polskich biur podróży są często bardzo atrakcyjne. Poniżej przedstawiliśmy Wam selekcję najlepszych ofert:

Madera Last Minute - Najlepsze oferty Last Minute:​

Sprawdź całą ofertę ​

Ciekawi cię cała oferta zorganizowanych wczasów z bezpośrednim lotem z Polski? Znajdź najlepsze oferty:

Niektóre z oferowanych hoteli to także polecane hotele ślubne, z którymi współpracujemy. Jeśli chcielibyście pobrać się w tym samym hotelu, który znaleźliście w ofercie wczasów z Polski, dajcie nam znać.

Jak wybrać najlepsze atrakacje na Maderze?

Madera jest przebogata w piękne miejsca i atrakcje, a każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Zapraszamy na nasz blog turystyczny, a nim polskojęzyczne przewodniki po wyspie:

Wczasy na Maderze -przewodnik

Na jak długo lecieć?

Madery nie da się odkryć w kilka dni. Jest tak bogata w atrakcje, piękne miejsca i szlaki, że tydzień to absolutne minimum. Wielu turystów powraca na Maderę wielokrotnie, by lepiej poznać jej trasy, ukryte miejsca i raz jeszcze zachwycić się jej krajobrazami. 

Tydzień pozwoli nam objechać wyspę dookoła, zahaczyć o najważniejsze punkty widokowe, odkryć lepiej Funchal oraz przejść przynajmniej jeden z jej pięknych szlaków.

Madera to także wyspa dla aktywnych, oferująca wiele wycieczek i niezapomnianych sportów na łonie natury. Warto też popłynąć promem na wyspę Porto Santo – przynajmniej na jeden dzień.

Jeśli jest to wyjazd ślubny, jeden dzień musi być zarezerwowany na ceremonię, a innego dnia- czas na przedślubne spotkanie w USC. Do tego dochodzą ewentualne spotkania z dostawcami ślubnymi. 

Przepraszamy. W tej chwili nie przyjmujemy nowych zapytań.
Przepraszamy. Nie przyjmujemy już nowych zapytań na sezon 2024. Zapisy na rok 2025 rozpoczną się wkrótce.