Ślub za granicą - Inspiracje

Ślub tylko we dwoje

Zagraniczny ślub tylko we dwoje jest możliwy zarówno na portugalskiej Maderze oraz Porto Santo. Świadkowie nie są wymagani podczas ślubu cywilnego, a świadkowie ślubu kościelnego mogą zostać zorganizowani przez nas, dlatego nic nie stoi by to na Maderze właśnie zorganizować typowy ślubny "elopement" tylko we dwoje.

Ślub we dwoje może odbyć się na przykład na pięknej plaży w Porto Santo, w publicznych plenerach Madery, w jednym z hoteli i restauracji z pięknym widokiem, a za zgodą właściciela także na terenie prywatnej kwatery pośród natury. Niektóre hotele oferują specjalne pakiety "Dla Dwojga". Nie wahajcie się skontaktować z nami jeśli potrzebujecie więcej informacji na temat najlepszych miejsc na ślub za granicą we dwoje.

Mały ślub za granicą (<10 osób)

Kameralny zagraniczny ślub w małym gronie jest rodzajem ślubu gwarantującym największy wybór miejsc na ślub i ślubne przyjęcie. Do wyboru będziecie mieli bowiem nie tylko całą ofertę hoteli i restauracji, ale i willi. Większość willi na Maderze jest w stanie pomieścić od 6 do 12 gości, co otwiera przed parą możliwość zorganizowania ślubu w ogrodzie w tym samym miejscu, w którym przebywa. Organizacja ślubu na terenie willi to nie tylko większy komfort, brak osób postronnych, ale i brak opłat za wynajem zewnętrznego miejsca na ślub. Poza willami pobrać się można także w niektórych unikalnych kwaterach, takich jak na przykład rajski glamping z własnym wodospadem oraz pięknym widokiem na zachód słońca. Nie wahajcie się skontaktować z nami jeśli potrzebujecie więcej informacji na temat ślubu w willi oraz małych ślubów na Porto Santo lub Maderze.

Ślub w willi za granicą

Zagraniczny ślub w willi to opcja polecana najbardziej w przypadku ślubów od 6 do 12 osób. Organizacja ślubu na terenie willi to nie tylko wygoda, brak osób postronnych, ale i brak opłat za wynajem innego pleneru na ślub. Ślub w willi to dobra wymówka na wspaniałe wakacje w gronie najbliższych.

Jeśli marzy się Wam ślub w eleganckiej willi, spośród dwóch wysp, lepszą ofertę ma Madera. Oferta ślubnych willi na Maderze jest bardzo szeroka, a większość z nich oferuje wspaniałe widoki oraz zadaszone miejsce przy basenie idealne na mały ślubny poczęstunek po ceremonii. Skontaktujcie się z nami, a prześlemy Wam naszą ofertę willi akceptujących pobyt wraz ze ślubem.

Ślub w kwaterze wakacyjnej

Jeśli Wasza grupa jest zbyt mała, by opłacało się Wam wynajęcie dużej willi na ślub, opcją może być też wynajem mniejszej kwatery (AirBnb, Booking lub innej) z pięknym widokiem i miejscem na ceremonię. Niektóre z takich dwuosobowych kwater wakacyjnych mają komfort porównywalny z willami, a niektóre wprost przeciwnie - oferują nietypowe warunki na nocleg wśród natury.

Jeśli zatrzymujecie się w kwaterze, która Was oczarowała, a właściciel posesji wyrazi na to zgodę, to tam może odbyć się ceremonia cywilna (często bez dodatkowych kosztów). Możemy zaproponować Wam kilka z takich miejsc na ślub, lecz jeśli macie na oku inną kwaterę, z chęcią sprawdzimy możliwości ślubu na jej terenie.

Ślub za granicą - z widokiem na ocean

Jeśli chodzi o zagraniczny ślub cywilny z widokiem na morze lub ocean, Madera jest miejscem idealnym. Większość hoteli i restauracji, a nawet willi oferuje parom plenery na ceremonię w ogrodach i na tarasach z widokiem na ocean. Możliwy jest także ślub w odludnym miejscu pod wysokim klifem, gdzie dostać się można... kolejką linową. Porto Santo to natomiast wspaniałe miejsce zarówno na śluby na punktach widokowych jak i pięknej, piaszczystej plaży.

Marzy się wam ślub w stylu morskim lub na żaglówce? Ceremonia ślubna musi odbyć się w porcie, ale z chęcią pomożemy wam zarezerwować żaglówkę lub jacht na poślubny rejs z poczęstunkiem i sesją zdjęciową.

Ślub za granicą - Ślub na plaży

Plaże nie są najmocniejszą stroną Madery. Po komfortowy ślub na pięknej, jasnej plaży z lazurową wodą zapraszamy na sąsiednią portugalską wyspę Porto Santo.

Ślub cywilny może być zorganizowany na głównej, jasnej, piaszczystej plaży lub na jednej z mniejszych i bardziej ustronnych plaż między czarnymi skałami niczym z Algarve.

Ślub na Porto Santo może odbyć się po polsku lub w innych językach obcych, a nasza wspaniała dekoratorka jest dla was w stanie stworzyć dekoracje różnego rodzaju i w różnym stylu.  Porto Santo ugości zarówno małe śluby jak i duże przyjęcia - w jednym z hoteli możliwy jest nawet obiad na plaży. 

Duży ślub i wesele za granicą

Na Maderze znajdziemy wiele domów weselnych oraz hoteli ślubnych z parkietem do tańca i dużymi salami mogącymi pomieścić ślubne przyjęcia. Największy z nich - luksusowy i pięciogwiazdkowy hotel Savoy Palace szczyci się największymi z nich. Na Porto Santo natomiast, najlepszą infrastrukturę na wesela oferuje hotel Vila Baleira, ze swoim zadaszonym. zewnętrznym parkietem.

Skontaktujcie się z nami by móc otrzymać prezentację najlepszych hoteli ślubnych na Maderze i Porto Santo.

Ślub za granicą - luksusowy i nowoczesny ślub​

Jeśli szukacie nowoczesnych i eleganckich miejsc na ślub, zaproponować Wam możemy jedną z willi, restauracji lub hoteli na Maderze. Piękne wnętrza oferują Parom zwłaszcza hotele Savoy, takie jak pięciogwiazdkowy resort Savoy Palace lub hotel Savoy Saccharum. Oba zaprojektowane zostały przez cenioną na świecie architekt Nini Andrade Silva. Wspaniałym miejscem na ślub jest także jej restaruacja - Design Centre Nini Andrade, położona na tle wysokiej skały ze wspaniałym widokiem na ocean, port oraz oświetlone wzgórza zatoki Funchal. Białe, komfortowo urządzone wnętrza prezentują się pięknie na ślubnych zdjęciach, a sale oraz tarasie mogą zostać wynajęte na wyłączność.

Skontaktujcie się z nami by móc otrzymać poradę na temat luksusowych miejsc na ślub i wesele na Maderze.

Ślub za granicą - niskobudżetowy ślub​

Madera i Porto Santo to wspaniałe miejsca na tani ślub za granicą. Jeśli jesteście parą, która nie poszukuje niczego więcej poza skromną ceremonią w pięknym plenerze oraz krótką, pamiątkową sesją, Madera będzie miejscem odpowiednim. Niski koszt ślubu utrzymać można wybierając zwłaszcza jeden z darmowych miejsc (najczęściej miejsc pobytu) lub tańszych plenerów. Godzinna sesja zdjęciowa z ceremonii w wykonaniu lokalnego fotografa możliwa jest już od 50 euro; problemem nie będzie też obiad restauracji z tańszym menu.

Pragniecie zorganizować zagraniczny ślub tanio - dajcie nam o tym znać już w pierwszej wiadomości, a zaproponujemy Wam opcje mieszczące się w Waszym budżecie.

Ślub kościelny/ konkordatowy za granicą

Ślub kościelny lub konkordatowy (w wierze rzymskokatolickiej) na Maderze nie może odbyć się w plenerze. Madera oferuje jednak możliwość ślubu kościelnego/konkordatowego zorganizowanego po polsku w jednym z kościołów lub kapliczek w Funchal.

Msza odbywa się po angielsku lub portugalsku, z polskimi czytaniami, psalmami, oraz kazaniem i przysięgą tłumaczoną na język polski. 

Ślub za granicą - ślub w nietypowym miejscu​

Nietypowe miejsca na ślub to domena Madery.

Przykładem jest idealna na małe śluby Faja dos Padres - ciężko dostępne miejsce nad oceanem, położone pod wysokim klifem, do którego dostać się można... kolejką linową. Piękną opcją w przypadku ślubu 6-osobowego jest także glamping położony na zboczach klifu, oferujący zieleń, wspaniały widok na zachód słońca, a nawet prywatny... wodospad.

Piękne widoki oferują też różne kwatery prywatne i posiadłości wśród natury. Jeśli macie na oku jakieś specyficzne i nietypowe miejsca na ślub, dajcie nam znać, a sprawdzimy dla Was możliwości zorganizowania ceremonii właśnie tam.

Ślub za granicą - w klubie golfowym

Jeśli marzy się Wam ślub na terenie hotelu z polem golfowym lub klubu golfowego, znajdziecie je zarówno na Maderze jak i Porto Santo. Chętnie ugoszczą one ceremonie cywilne jak i przyjęcia. Na terenie jednego z nich, w pięknej prywatnej kapliczce odbyć się może także ślub kościelny lub konkordatowy.

Który koncept na ślub za granicą podoba się Wam najbardziej?

Powiedz Tak! na Maderze

Ślubnamaderze.pl by Say Yes To Madeira to trzy lokalne konsultantki ślubna na Maderze i Porto Santo, gotowe zorganizować Waszą uroczystość na obu wyspach
Więcej o nas

Skontaktuj się z nami